28 Ağustos 2021 Da Vinci X Cerrahi Sistemi

Da Vinci X Cerrahi Sistemi

Türkiye’deki ilk ve tek da Vinci X Cerrahi Sistemi

Teknolojide sağlanan gelişmeler neticesinde ortaya çıkan 4. Nesil da Vinci Cerrahi Sistemler ile artık birçok cerrahi operasyon minimal invaziv cerrahi (kapalı ameliyatlar) yöntemler ile çok daha etkin ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Bu gelişmeler neticesinde, Da Vinci X sistemine en son teknolojik enstrümanlar ve görüntüleme sistemleri entegre edilmiştir.

da Vinci X Sisteminin Özellikleri

da Vinci X Cerrahi Sistemi, tıbbi teknoloji alanında devrim niteliğindedir ve günümüzde erişilebilen en iyi cerrahi görüntüyü sağlamaktadır. da Vinci X Cerrahi Sistemi, 3 boyutlu yüksek çözünürlüklü (3D HD) kristal berraklığında görüntü ve üst düzey anatomi erişimi sağlayan bir platformdur. 16 kat büyütülmüş 3D-HD görüntü sayesinde cerrah gerçek derinlik algısı ile çalışabilmektedir. Florasan görüntü yeteneğiyle tasarlanan da Vinci X Cerrahi Sistemi, kan dolaşımının, safra kanalarının ve damarların gerçek zamanlı görüntülenmesine olanak sağlamaktadır. Yeni geliştirilen kameranın operasyon esnasında hasta konsolunda bulundan 4 koldan herhangi birine takılabilmesi sayesinde cerrahi alan vücuttaki her bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlamaktadır.

Cerrahın El Hareketlerini Birebir Yansıtan Enstrümanlar

da Vinci X Cerrahi Sistemine ait enstrümanlar insan eline kıyasla çok daha üstün hareket özelliklerine sahiptir. El titremesine engel olan üstün hareket teknolojisiyle cerrah stabil ve doğal şekilde hareket edebilmektedir. da Vinci X sistemi yükselebilen gövdesi ve hareketli platformuyla hastaya her açıdan yaklaşabilme ve müdahale edebilme şansı tanımaktadır. da Vinci X Cerrahi Sistemi daha ince kollar ve daha esnek port yerleşimiyle daha uzak noktalara erişebilen enstrümanlarla donatılmıştır.

Lazer Hedefleme Sistemi

da Vinci X Cerrahi Sisteminin sahip olduğu lazer hedefleme sistemiyle, hedeflenmiş anatomi kameraya tanıtıldıktan sonra sistem operasyon için en uygun pozisyonu almaktadır. Lazer hedefleme sistemi hasta konsolunun yerleşiminde ki varsayımları ortadan kaldırmaktadır.